X
تبلیغات
تعاونی مسکن مهر 8 مشهد مقدس - جلوه های تلاش در گلبهار

تعاونی مسکن مهر 8 مشهد مقدس

تعاونی ها نقطه عطف مشارکت مردم در توسعه کشور

جلوه های تلاش در گلبهار

آفتاب صبح جمعه 16 مهرماه گوئی گرمتر شده بود . چرا که قرار بود تصویر تلاش عده ای از خدمتگزاران این آب و خاک به تصویر کشیده شود دست همت و تلاش از آستین آدم هائی از جنس  صداقت بیرون آمده بود تا سرپناه دلهای خسته مردمی باشد که با هزاران امید چشم انتظار آماده شدن خانه های مسکونی خود بودند .

جمعه 16 مهر 89 روز بازدید اعضای شرکت تعاونی مسکن مهر 8 یکی از تعاونی های فعال شهر مشهد از روند ساخت و سازپروژه این شرکت بود .

قرار است 258 واحد مسکونی برای 258 خانواده خراسانی توسط شرکت تعاونی مسکن مهر 8 احداث شود و اعضای این شرکت آمده بودند تا تصویر کوشش مدیران تعاونی خود را ببینند .

ساعت 10 صبح بود که اتوبوس های حامل اعضاء و خانواده هایشان در محل پروژه متوقف شدند اعضای شرکت تعاونی با ذوق وشوقی وصف نشدنی آمدند تا خانه هائی را که روزی سرپناهشان میشود از نزدیک ببینند . من نیز در خیل این مشتاقان بی تاب دیدن سرپناهی بودم  که در انتظار آن لحظه شماری میکردم .هر جای محوطه پروژه را که نگاه میکردی عضوی از شرکت تعاونی با خانواده اش سرگرم بازدید بودند . در محوطه مرکزی مدیر عامل شرکت .مدیر اجرائی و پیمانکارسرگرم پاسخ به سئوالات مردم در خصوص پروژه بودنداعضاء کنجکاوانه از همه ی موارد می پرسیدند .متراژ پارکینگ . محوطه سازی . طبقات . کانال کشی ها .برق . آب  . گاز  . تلفن  . فاضلاب . نماسازی . اسکلت بندی و ...... مدیران شرکت نیز با حوصله به همه ی سئوالات پاسخ میدادند .از امکانات پروژه و از تلاش و همیاری مسئولان اداره کل تعاون . اتحادیه تعاونی های مسکن مهر مشهد و سازمان مسکن و شهرسازی سخن گفته شد .همچنین درباره تلاش سازمان عمران گلبهار و سایر مسئولان منطقه برای رشد و توسعه شهر گلبهار و ایجاد امکانات مطلوب رفاهی برپایه توسعه ی شهری و شهرسازی مدرن مفصلا" صحبت شد .

همه اعضا و خانواده هایشان می پرسیدند و پاسخ می شنیدند . اما یک سئوال در میان همه مشترک بود . خانه ها چه زمانی آماده تحویل هستند . پاسخ مدیر عامل و پیمانکار پروژه حکایت از روند مطلوب پیشرفت پروژه داشت .آنان گفتند اگر همراهی و همیاری مسئولان و اعضا با شرکت تعاونی تداوم داشته باشد . با یاری خداوند منان پروژه 258 واحدی مسکن مهر 8 تابستان آینده به مردم تحویل داده میشود .وصف این بازدید در این مجال اندک نمی گنجد و نمی توان همه ی تصاویر را در این فرصت کوتاه توصیف کرد .

تصویر کودکی که به همراه پدر و مادرش با هر زحمتی به طبقه چهارم ساختمان های در حال ساخت رفته بود و از آنجا شکوه همت و تلاش را برای آینده ای روشن نظاره میکرد . تصویرمرد میانسالی که بعد از سالها اجاره نشینی برق نگاهش حکایت از شادی دلش برای خانه دار شدن داشت و تصویر بانوی جوانی که ساختمان را به همسرش نشان میداد و نجوا میکرد که خدایا شکر خدایا شکر .اما این بازدید بهانه ی خوبی بود برای ما اعضای تعاونی که پای صحبت های کوتاه مسئولان شرکت تعاونی مسکن مهر 8 بنشینیم مدیرعامل این شرکت تعاونی که یکی از شرکت های فعال در زمینه ساخت و ساز مسکن مهر در گلبهار است درخصوص شروع فعالیت آن گفت این شرکت در دوم شهریور 86 با سرمایه 400هزار تومانی وبا 8 عضو فعالیت خود را آغاز کرد

مرضیه مردانی با اشاره به عضو گیری شرکت از میان متقاضیان مسکن مهر در ابتدای تاسیس شرکت تعاونی تصریح کرد: در بهمن ماه سال 87 با همکاری و همراهی اداره کل تعاون زمین پروژه توسط شکت عمران گلبهار به شرکت تحویل داده شد وکار تهیه نقشه ساختمان ها و اقدامات مقدماتی آغاز شد . وی خاطر نشان کرد این پروژه در زمینی به مساحت ۹/۲۱۰۰ متر مربع در حال احداث است و بر اساس نقشه های تهیه شده 258 واحد در 13 بلوک برای واگذاری به اعضاء ساخته میشود این واحد ها به صورت 4 بلوک 32 واحدی 2 بلوک 12 واحدی 4 بلوک 16 واحدی و1 بلوک 14 واحدی طراحی واحداث خواهد شد .

خانم مردانی با قدردانی از مسئولان اداره کل تعاون و سازمان مسکن و شهرسازی استان و نیز اتحادیه تعاونی های مسکن مهر مشهد و قدردانی از همراهی کسانی که در اجرای پروژه مسکن مهر8 تلاش کرده اند اظهار امیدواری کرد با مساعدت بانک مسکن و همکاری اعضاء در پرداخت به موقع مبالغ مربوط به خودشان پروژه احداث 258 واحدی مسکونی زود تر تحویل صاحبان آن شود . به عقیده وی اجرای طرح های تجاری . خدماتی و فرهنگی و نیز توسعه شهرسازی همزمان با احداث واحدهای مسکونی میتواند آینده ی روشنی را پیش روی طرح بزرگ مسکن مهردر شهر جدید گلبهار قرار دهد .مدیر اجرائی و نماینده کارفرمادر پروژه نیز در خصوص روند ساخت و ساز و برنامه بازدید اعضاء میگوید:براساس برنامه ریزی که در مجمع عمومی شرکت تعاونی مسکن مهر 8 صورت گرفت اعضای شرکت را با هدف آشنائی بیشتر با روند اجرائی پروژه به این مکان دعوت کردیم .

مهران امینیان افزود : در این برنامه علاوه بر آشنائی اعضاء با وضعیت ساخت و ساز واحدهای مسکونیشان در گلبهار میتوانیم ضمن افزایش همراهی و همکاری آنهااز نظرها و پیشنهادهای ارائه شده نیز بهره مند شویم . وی در باره پروژه نیز گفت : پس از طی مراحل اداری و تائید نقشه توسط مسکن وشهرسازی کار خاکبرداری  . گودبرداری و احداث پروژهاز 15 مهر88 آغازشده و تاکنون پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته ایم وی ادامه داد :در اواخر اسفند سال گذشته بخش فنداسیون کلیه بلو کها به پایان رسید و در سال جاری اسکلت سازی . دیوار چینی وساخت واحد های مسکونی در بلو کهای مختلف با بهره گیری از پیمانکاران توانمند در حال اجراست . وی با قدردانی از شرکتهای پیمانکار با تعاونی مسکن مهر 8 اظهار داشت تلاش کرده ایم با بهره گیری از پیمانکاران قدرتمند و باتجربه از جمله شرکت عمران سازان دیماس و حراره ارومیه و نیز نیروهای جوان و خلاق در مسیر تکمیل پروژه گام برداشته و به همین دلیل از جمله تعاونیهای موفق هستیم که علاوه بر سرعت کار به کیفیت مطلوب و استانداردهای ساخت وساز نیز توجه کرده ایم .

در ادامه پیمانکارپروژه نیز گفت :بابهره گیری از سوابق طولانی از دی ماه88 پروژه مسکن مهر 8 را تحویل گرفتیم . عراقی اظهار امیدواری کرد با مساعدت بانک و همکاری اعضاء و پرداخت به موقع وجوه کارهای ساخت و ساز بناهای این پروژه هر چه سریعتر به پایان رسیده و خانه ها به مردم تحویل داده شود  .

پایان این بازدید چند ساعته که من نیز در میان اعضاء بودم با نگاه امیدوار مردمی همراه بود که شوق خانه دار شدن را در دلهایشان بارور کرده بود .بازدید کنندگان از خدمات . تلاشها و پیگیریهای خانم مردانی مدیرعامل و آقای امینیان مدیر اجرائی پروژه و آقای عراقی پیمانکار پروژه قدردانی کردند و رفتند تا کمتر از یک سال دیگر در زیر سقف هائی که متعلق به خودشان است آرامش را تجربه کنند .

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه سیزدهم آبان 1389ساعت 0:10  توسط روابط عمومی  |